Відеореєстратор (реєстратор) - пристрій, призначений для запису, зберігання та відтворення відео- та аудіоматеріалів. Пристрій являє собою мініатюрну «коробочку» з об'єктивом. Зазвичай вона кріпиться на лобове скло і веде запис подій, що відбуваються на дорозі. Завдяки маленьким розмірам реєстратор не заважає водієві під час руху.
Якщо говорити простими словами, автовідеорегістратор - це «свідок». Матеріал, знятий з його допомогою, стане незаперечним доказом у вирішенні спірних ситуацій. У деяких випадках пристрій встановлюється не тільки спереду, але і ззаду. В такому випадку практично ніщо не може піти від погляду власника автомобіля.
В Україні продаж реєстраторів ведеться дуже активно. З українськими номерами по країні пересувається близько 7 мільйонів автомобілів, і кожен потребує «відеозахисту», так що виробники працюють в поті чола, щоб задовольнити потреби ринку. Моделей є маса: кожен може вибрати і замовити оптимальний для себе варіант. Далі ми поговоримо про критерії вибору та особливості пристроїв.
Навіщо потрібні відеореєстратори
Раніше для водіїв було справжньою проблемою довести свою правоту після ДТП. Вся надія була на свідків і правильно проведену експертизу. Очевидно, не завжди ситуація складалася на користь невинного учасника події. Авторегістратор - вирішення проблеми. Він не тільки записує на відео те, що відбувається на дорозі, але і відображає швидкість транспортного засобу, в якому знаходиться. Якщо водій не винен, він це легко доведе.
Крім того, відеореєстратор корисний, навіть коли автомобіль знаходиться в нерухомому стані. Машину подряпали, її «роззули» або стукнули, після чого зникли з місця ДТП? Велика ймовірність того, що автомобільний реєстратор зафіксував правопорушника.
Технічні характеристики реєстраторів
Розглянемо основні параметри відеореєстраторів для авто.
- Дозвіл камери. Чим вище цей показник, тим більш чіткими і якісними виходять кадри. Найпоширеніші варіанти - 2-5 мегапікселів.
- Наявність дисплея. Не всі моделі можуть відтворювати матеріал «на місці». Якщо дисплей відсутній, накопичувач потрібно підключати до комп'ютера або гаджету.
- Кут огляду. Зазвичай буває від 110 градусів до 180.
- Формат файлів. Чим більше варіантів, тим більше пристроїв зможуть згодом відтворити вміст. Наприклад, популярними є такі формати: AVI, MOV, H.264, M-JPEG, MP4.
- Функція повороту камери. Якщо машина була зупинена поліцейськими, можна за допомогою натискання однієї кнопки направити «погляд» камери в бік бокового вікна.
- Кількість кадрів в секунду. Чим більше показник, тим плавніше буде відео.
- Наявність мікрофона. Деякі моделі не записують звук. Їх ціна, зрозуміло, відчутно нижче, але іноді звук є ключовим доказом.
Як вибрати відеореєстратори
Щоб зробити правильний вибір, потрібно визначитися з вищепереліченими критеріями. Вартість хорошого пристрою не така висока, так що можна особливо не відмовляти собі в функціоналі. Про ціни ми, до речі, поговоримо трохи пізніше.
Головне - це якість відео. Щоб камера «ловила» не тільки загальну обстановку, але і дрібниці (наприклад, номери автомобілів) краще купити пристрій на 4-5 мегапікселів. Важливий момент - кут огляду. При виборі параметра потрібно враховувати розміри свого автомобіля. Якщо це великий габаритний позашляховик, краще взяти модель з максимально широким кутом огляду. В іншому випадку можуть утворитися численні «сліпі» зони.
Настійно рекомендується брати модель з мікрофоном, особливо якщо це реєстратор без поворотної камери. Можна без зусиль знайти такий недорогий варіант. Якщо вас зупинять і спілкуватимуться через вікно, відео не зніматиметься, але хоча б звук запишеться.
Окремий тип пристроїв - багатоканальні відеореєстратори. Це блок, до якого можна підключити декілька датчиків і камер. Скільки камер, стільки у вашої машини буде «очей». Пристрій фіксує абсолютно все, що відбувається з автомобілем. Мінус очевидний: такий якісний реєстратор коштує чимало. До того ж, його установку зазвичай доручають фахівця.
Ціни на відеореєстратори
Перейшовши в магазин, ви побачите безліч моделей з різних цінових категорій. Якщо говорити в загальному, економ-варіант може коштувати близько 1000-2000 грн, а пристрій з широким функціоналом - 4000-6000 грн. Є преміум-моделі, які стоять близько 10000-20000 грн. Розглянемо конкретні приклади:
- Xiaomi 70Mai Smart Rearview Mirror (D04) - близько 2000 грн;
- Navitel MR250 - 2400 грн;
- Gazer F150 - 4700 грн;
- Blackvue DR 900 S-2CH - 18000 грн.
Інтернет-магазини дозволяють замовити вподобану модель з будь-якої точки України: будь то Київ чи невелике селище.