Мобільний телефон «любить» знаходити пригоди на свою голову: падіння, контакт з ключами та іншими гострими предметами, забруднення їжею і так далі. Все це шкодить зовнішньому вигляду і стану пристрою. Рішення проблеми знаходиться на поверхні - це чохол. Багато хто недооцінює його значення і захисні властивості, але настільки мініатюрний предмет здатний стати надійним захистом для гаджета. Наприклад, звичайний силіконовий чохол здатний амортизувати удар при падінні, що часто є причиною порятунку внутрішніх деталей. Класична обкладинка може прийняти на себе пошкодження, захистивши дисплей від критичного шкоди. І вартість такого елементу мізерна, якщо врахувати користь, яку згодом отримує смартфон.
У цьому матеріалі ми розглянемо причини, за якими варто придбати чохол, різновиди таких елементів і приблизну вартість.
Навіщо потрібні чохли для телефонів
Чохли з'явилися навіть раніше мобільників. До цього їх використовували для захисту пейджерів і інших дрібних елементів техніки. Як тільки людство придумало портативні пристрої, відразу стало ясно: їм потрібен захист. Навіть легендарну Нокію 3310 носили в чохлах, незважаючи на її «безсмертність».
Але чохол варто купити не тільки заради захисних властивостей. Багато користувачів купують цей товар, просто тому що він гарний. Чохол - це інструмент, який дозволяє персоналізувати пристрій. На його поверхню може бути нанесено фото, картинки, візерунки. Є можливість навіть розмістити на чохлі власний знімок або фото близької людини.
Крім того, чохол - це must have для людей, які в подальшому бажають продати свій мобільний. Кожна подряпина, відкол, пошкоджений піксель на дисплеї - це «мінус» до вартості апарату. Звичайно, можна замінити і дисплей, і корпус, але яка в такому випадку буде вигода від продажу? Чохол - це доступний витратний матеріал, який можна часто міняти, якщо він прийде в непридатність.
Аргументів не замовляти чохол і використовувати телефон в «голом» вигляді немає. Чи не придумало ще людство смартфон, який був би настільки красивий, що його хотілося б не закривати чохлом. Та й, до речі, завжди можна купити прозорий чохол, який не перекриє собою всю красу. Так що замовляти і ще раз замовляти!
Як вибрати чохли для телефонів
Розмір, форма, колір, зображення на поверхні - все це залежить виключно від персональних переваг покупця. А ось про що варто поговорити, так це про формат вироба. Розглянемо варіанти.
- Бампер. Являє собою рамку, яка натягується по периметру мобільного пристрою. Виріб закриває бічні, верхні і нижні межі телефону, залишаючи відкритим екран і задню панель. Завдання чохла - захистити корпус від деформації при падіннях. Недоліком є те, що бампер підходить лише для телефонів з прямими гранями.
- Накладка. Надівається на задню панель мобільника, залишаючи відкритими роз'єми, об'єктив камери і так далі. Як і у випадку з бампером, екран залишається відкритим, так що потрібно додатково замовити захисне скло. Благо, існує далеко не один магазин, де вам його ще й наклеять.
- Книжка. Все зрозуміло з назви. Повністю захищає дисплей, задню частину і бічні грані. Правда, люди, які не уявляють свого життя без телефону, можуть відчувати дискомфорт: кожен раз потрібно відкривати передню панель.
- Фліп. Те ж, що і книжка, тільки екран відкривається не справа наліво, а зверху вниз.
- Кобура. Застарілий варіант, який, тим не менш, все так же має споживчу аудиторію. Повністю захищає телефон, але пристрій потрібно кожен раз витягувати назовні.
- Карман. Чохол схожий на футляр для окулярів. Щоб смартфон можна було зручно діставати назовні, виріб оснащується лямкою: потягнули - витягли.
З самого сучасного - чохли-павербанкі. З'явилися на ринку відносно недавно, але Україна вже може похвалитися великим асортиментом. Всередині розташовується батарея, яка виручає в разі розрядки основного акумулятора.
Ціни на чохли для телефонів
Пропонуємо розглянути приклади вартості деяких моделей. Інтернет дозволяє вибрати підходящий варіант з сотень і тисяч чохлів різних цінових категорій. При цьому не важливо, де ви живете: Київ чи невелике селище. Завжди можна скористатися доставкою.
- iPhone 11 Pro Max BiSOFF "UltraThin" - близько 250 грн;
- Huawei GT3 BiSOFF "VPrime" - 270 грн;
- Art Case з візитниці для Xiaomi Redmi K30 - 230 грн;
- Silicone Cover (AA) для Samsung Galaxy S10 + - 290 грн;
- Універсальний повстяний чохол GMAKIN (GP03) 5,5 "для Sony Xperia Z5 Compact - 200 грн.
Скільки коштує модель, залежить від матеріалу, оригінальності продукту, бренду виробника. Оцінити весь спектр цін дуже просто: достатньо відвідати будь-який сайт профільного магазину.