Гарнітура - це не обов'язкова частина комп'ютера, але вона значно підвищує комфорт при використанні ПК. Особливо це актуально, якщо ми говоримо про ігрову машину. В такому випадку колонки - це всього лише базис, який стоїть розширити за рахунок якісних навушників. У багатьох іграх звук грає ключову роль, і відсутність гарнітури автоматично ставить гравця в програшне становище. Приклад - надпопулярний шутер Counter-Strike: Global Offensive. Геймер повинен чути кожен крок противника, звук кожної перезарядки. Колонки і звичайні моделі навушників не дозволяють розчути і половини звуків, які генерує гра.
Доброю новиною є те, що геймерський варіант гарнітури без «наворотів» не коштує великих грошей. Можна придбати цілком собі якісну модель за 50-60 доларів. При цьому ви отримаєте тривалу гарантію від виробника, яка дозволить не хвилюватися про довговічність покупки.
Про ціни ми поговоримо трохи пізніше. Спершу пропонуємо ознайомитися з особливостями такої техніки, а також з критеріями вибору.
Навіщо потрібні гарнітури для ПК
Про першу причину ми вже поговорили вище: гра на комп'ютері стає набагато більш комфортною і результативною. Поважаючий себе геймер ніколи не буде використовувати колонки, особливо якщо мова йде про професіоналів.
Гарнітуру варто замовити користувачам, які проживають не одні. Перегляд фільмів і прослуховування музики не зашкодить комфорту співмешканців, нехай це буде навіть відбуватися вночі. До того ж, навушники потрібні у випадках, коли ви берете комп'ютер в дорогу. В умовах поїзда або автобуса ви не подивитеся комфортно улюблений серіал, використовуючи зовнішні динаміки, та й навряд чи ваш сусід буде радий такому розвитку подій.
Гарнітура потрібна, якщо ви часто використовуєте ноутбук або стаціонарний ПК для переговорів - наприклад, по роботі. Ви не тільки будете добре чути кожне слово співрозмовника, але і зможете передавати якісний звук, якщо в гарнітурі є мікрофон.
Словом, якісна гарнітура точно зайвою не буде. Навіть якщо вона не потрібна вам прямо зараз, обзавестися гарною моделлю на майбутнє - відмінне рішення. Тим більше, що магазини проводять численні акції, і можна «зловити» вигідну спеціальну пропозицію.
Як вибрати навушники з мікрофоном
Розглянемо критерії вибору.
- Конструкція. Вкладиші - класичні моделі, які не проникають у вушний канал. Недоліком є відсутність звукоізоляції, так що навколишні шуми будуть заважати. Підходять для «побутового» використання, але незручні в іграх. Внутрішньоканальні навушники нагадують собою «затички». Навушник вставляється всередину вушного каналу, створюючи вакуум і, відповідно, звукоізоляцію. Накладні навушники надягають на вуха поверх. Універсальний варіант, який хороший і для ігор, і для фільмів, і для музики. Такі моделі оснащуються найпотужнішими динаміками. Недоліком є те, що деякі гарнітури порівняно важкі, тому з часом користувач може втомлюватися.
- Тип підключення. Є два варіанти: USB і Bluetooth. Підключення за допомогою кабелю надійніше: не мають значення перешкоди, навушники отримують живлення безпосередньо від ПК. Недолік - вразливість кабелю: пошкодивши його, ви виведете гарнітуру з ладу. Вибираючи модель, звертайте увагу на довжину шнура. Бездротові навушники дуже зручні, але вимагають періодичної підзарядки. У тривалу дорогу доводиться брати павербанк.
- Чутливість. Показник вимірюється в децибелах. Чим вище чутливість, тим голосніше грає гарнітура. Рекомендуємо купити модель з чутливістю не нижче 100 дБ.
- Опір. Показник відображає навантаження, яку динамік надає на підсилювач. Варто вибирати гарнітуру з якомога меншим опором. Для стаціонарних гарнітур нормальний показник - від 100 до 600 Ом.
Ціни на гарнітури для комп'ютерів
Україна багата на різноманітність гарнітур. Завдяки інтернету замовити вподобану модель можна з будь-якої точки країни: будь то Київ чи маленький населений пункт. Сказати конкретно, скільки коштує середньостатистична модель, неможливо, адже вони відрізняються за якістю, потужністю, «розкрученості» бренда. Пропонуємо розглянути кілька прикладів:
- Gembird MHS-001 - близько 270 грн;
- Sennheiser PC2 CHAT - 570 грн;
- RAZER Kraken X Black - 2000 грн;
- HyperX Cloud Stinger Core Gaming - 1400 грн;
- A4TECH G300 Bloody Black / Red - 700 грн.
Можна підібрати підходящу гарнітуру практично під будь-який бюджет. Хоча якщо вам потрібна «крута» модель для професійного гейминга, доведеться все ж розщедритися: наприклад, моделі від HyperX для таких потреб коштують 5-10 тисяч гривень. А ось звичайні користувачі можуть без проблем знайти економний варіант. Вдалих пошуків!