Наши контакты

Графік роботиПрийом замовлень Пн.-Нд.:09:00-21:00    Видача замовлень Пн-Пт:11:00-21:00

Що таке неофиційні або «сірі» смартфони?

З приходом кризи на український ринок ціни на смартфони, так і на всю техніку, стали кусатися. Для багатьох виходом з цієї ситуації стали так звані «сірі» смартфони. Наскільки це безпечно, легально і зручно читайте докладніше в нашій статті!

Що таке «сірі» смартфони?

Великі виробники смартфонів рідко коли обмежуються одним ринком для збуту свого товару. Апарати таких брендів, як: Samsung, Xiaomi, Huawei, Meizu, Lenovo можна зустріти в багатьох країнах Європи і Азії. «Сірий» смартфон означає, що товар був ввезений в нашу країну з іншого ринку і виробник не надає своєї офіційної гарантії.

Спочатку даний смартфон міг бути призначений для продажу в Європі або в Азії, але також його можна придбати в нашій країні, причому значно дешевше, ніж у офіційного дилера.

Також відзначимо, що сертифікація абсолютно не означає, що апарат був перевірений і вивчений групою вчених на різному устаткуванні і визнаний абсолютно безпечним. Як правило, це проста формальність, а в центрі сертифікації перевіряють товар на наявність російськомовного ПО, інструкції та на відповідність заявлених і реальних характеристик.

OfSmarfoni_2

 

Легально чи це?

Абсолютно легально. Продавець може продавати, а ви можете купувати «сірий» телефон скільки завгодно. Законів, які забороняють вам це робити у нас немає. Ніхто ваш пристрій не вилучить. Смартфони не входять в переліку пристроїв, які підлягають обов'язковій сертифікації.

 

Наскільки це безпечно?

Якщо куплений «сірий» апарат не підробка, а оригінал, то різниці між ним і такою ж моделлю для українського ринку немає. Тут скоріше можна поміркувати наскільки стільникові телефони безпечні в принципі. На YouTube є багато відео про самозаймання айфонів, а вибухонебезпечний Samsung Note 7 взагалі став мемом.

OfSmarfoni_1

 

Прошивка

Офіційні апарати завжди йдуть з російською мовою. Але якщо ви купуєте «сірий» гаджет, то бажано уточнити у продавця, яка в ньому прошивка. Більшість несертифікованих пристроїв продаються з так званої глобальної (міжнародної) прошивкою, але можуть бути і з китайською русифікованою прошивкою, особливо якщо модель нова.

До міжнародної прошивки питань немає. Вони, як правило, оновлюються, українська мова в них не злітає і 4G працює з усіма мережами. Китайські прошивки можуть не оновлюватися. Також може не бути модуля NFC і не факт що працює LTE.

Плюси сірих телефонів

1. Перший і найголовніший плюс - це, звичайно, ціна. Шкода переплачувати зайві тисячі за такий самий, по суті, апарат. Сірі і білі телефони можуть бути абсолютно однаковими по начинці, зовнішнім виглядом і взагалі бути з одного конвеєра, але білий буде коштувати дорожче на 20-30% тільки через наявність сертифікації.

2. Не всі моделі добираються до українського ринку, а деякі взагалі обходять його стороною. Завдяки наявності сірих смартфон, асортимент стає ширшим.

3. Багато моделей важко знайти, коли вони втрачають актуальність, і виробник випускає щось нове. Наприклад, Honor 8 є в Китаї, в Україні ж знайти новий досить важко.

4. Деякі моделі виходять в інших країнах з більшою кількістю пам'яті, ніж їх українські аналоги. Можна купити сірий Samsung galaxy A8 2018 на 64 GB, хоча в Україні вони доступні тільки з 32 GB.

5. Сірі телефони з'являються на українському ринку, як правило, раніше.

OfSmarfoni_3

 

Мінуси сірих телефонів

1. При покупці сірого смартфона Україні слід знати - на такі телефони гарантію надає тільки магазин. Майстерня, як правило, знаходиться в тому ж місті, де розташований сам магазин. Тому в разі поломки висилати телефон на ремонт доведеться поштою.

2. Комплектація може відрізнятися від того, що ви бачите на нашому ринку. Зарядний пристрій у такого апарату може йти іншої форми, і продавець запропонує вам перехідник за окрему плату. Інструкції української також не буде.

3. При виборі такого апарату потрібно переконатися, що він підтримує LTE, NFC і на ньому встановлена ​​міжнародна прошивка, яка без проблем оновлюється.

4. У сірих апаратів дуже часто упаковки вже відкриті в зв'язку з необхідністю перевірки пристрою, або перепрошивки на глобальну версію.

OfSmarfoni

 

Чи варто купувати собі "Сірий" смартфон?

Якщо ви досвідчений користувач і вивчили це питання, то звичайно так. Для тих, хто не знає, що таке recovery, global та band теж можна рекомендувати такий апарат, головне - щоб була хороша міжнародна прошивка.

Вгору