Флагманські моделі смартфонів Samsung можуть відрізнятися деякими комплектуючими в залежності від регіону постачання. В Україну смартфони від корейського гіганта переважно надходять з процесором Exynos, в той час як американські користувачі можуть купити такий самий смартфон, але з процесором від Qualcomm.
На прикладі смартфона Samsung Galaxy S9+ ентузіасти проводили дослідження, який з чіпів краще поводиться в тих чи інших умовах. Протистояння відбулося між топовим процесором Exynos 9810 та Snapdragon 845. У повсякденній експлуатації смартфони не розрізнялися швидкодією, проте в деталях відмінності все ж знайшлися.
Переваги смартфонів на процесорах Exynos
Samsung Galaxy S9+ на базі власного процесора виробника в синтетичних тестах демонструє ідентичні американській версії значення. Смартфон трохи гірше почувається в іграх за рахунок менш продуктивного відеоприскорювача, проте в тестах одноядерного та багатоядерного режиму роботи Exynos злегка перевершує конкурента.
Енергоефективність чіпсета від Samsung також трохи вище, ніж у процесора Snapdragon 845, але різниця обмежується лише кількома відсотками заряду протягом дня користування гаджетом.
Ключові особливості чіпу Exynos 9810
Процесор є фірмовою розробкою компанії Samsung, тож найчастіше використовується для власних смартфонів, проте в деяких китайських смартфонах ці чіпи іноді зустрічаються.
Exynos 9810 побудований за 10-нм техпроцесом, його 8 ядер працюють за схемою big.LITTLE, що дає енергоефективність гаджета та достатню потужність в межах виконання того чи іншого завдання.
В ролі відеоприскорювача використовується Mali G-72 для комфортної взаємодії з графічними додатками. Оновлена архітектура ядер відеопроцесора істотно перевищує по продуктивності своїх попередників.
Сумісним типом оперативної пам'яті є LPDDR4x – швидкісний та практичний варіант. Продуктивний модуль швидкої бездротової мережі дає можливість використовувати 4G з'єднання зі швидкістю передачі даних до 1,2 ГБ/сек.
Смартфони, в яких встановлений процесор Exynos 9810, підтримують взаємодію з нейронними мережами, здатними до ефективного самонавчання. Цей тренд в мобільній індустрії на сьогодні не менш важливий, ніж розвиток камер або прагнення до енергоефективності гаджетів.