Прийшла пора вибирати недорогі, оптимальні по бюджету і продуктивності смартфони. Ціновий діапазон - в середньому $ 250. За цю суму цілком можна взяти пристрій, який задовольнить невибагливого користувача надовго. Без зайвих компромісів, але з парою сюрпризів в рукаві. Або вірніше сказати, під кришкою корпуса. З хорошим, доступним по бюджету смартфоном ви і фото на пам'ять залишите, і гальмуючу систему нерви не будете витрачати, і на пару Піна-Колад копієчку збережете.
Doogee S60
Китайський виробник традиційно радує шалено запакованною начинкою, але при цьому гідною ціною. Doogee S60 є захищеним смартфоном, причому не тільки волого і пило-захищеним за стандартом IP68, але і стійким до падінь за рахунок посиленого корпусу, який навіть розбирати потрібно, щоб вставити SIM-карту. Погано те, що роз'єм microUSB втоплений в корпус дуже глибоко, і до смартфону підійдуть тільки оригінальні аксесуари. На це варто звертати увагу при покупці.
Та й компромісів щодо якості на диво мало - дисплей з матрицею IPS, розширенням Full HD, діагоналлю 5.2 дюйма і PPI 423. Співвідношення дисплея до корпусу всього 56%, але від захищених пристроїв витонченості чекати не варто. Зате потужностей вистачає - восьмиядерною системи на чіпі Helio P25 з частотами аж до 2.5 ГГц і 6 ГБ ОЗУ вистачить на стабільну роботу і навіть невибагливі гри. Продуктивність смартфона в AnTuTu - 61495 балів. Вбудована пам'ять 64 ГБ, підтримка карт пам'яті є, але через суміщений лоток для SIM-карт.
Основна камера пристрою має розирення цілих 21 МП, оснащена сенсором Sony IMX230, цифровий стабілізацією і підтримкою HDR. Фронтальна камера має роздільну здатність 8 МП. Відзначаємо повільний автофокус, але в цілому якість зйомки гідна.
Doogee S60 оснащений NFC чіпом, що для бюджетних пристроїв рідкість. Ще більша рідкість - бездротова зарядка, і вона у пристрої є. Втім, ємність акумулятора 5580 мАг робить її мало корисним, хоч і приємним доповненням. Працює смартфон на Android 7.1 з фірмовою оболонкою Freeme OS. Вона практично не має зайвих додатків, за винятком програм для активного способу життя, але українська локалізація не найкраща.
Asus Zenfone 4 Max
Представник серії Zenfone, цей апарат за невеликі гроші пропонує користувачеві пару цікавих фіч, хоча і поступається в інших параметрах ціновим аналогам. Дисплей 5.5 дюйма, скло 2.5D із захистом Gorilla Glass, матриця IPS, але розширення - 1280x720, тому PPI всього 267.
Потужності забезпечуються бюджетним четирех'ядерніков Qualcomm Snapdragon 430 з частотою 1.4 ГГц і відеоядром Adreno 505. Оперативної пам'яті 3 ГБ, постійної 32 ГБ. Підтримка карт пам'яті є - і що приємно, картка microSD не заважає установці двох nanoSIM-карт. Продуктивність не вражає - всього 36000 папуг по AnTuTu. Працює смартфон на Android 7.1.1 з фірмовою оболонкою ZenUI.
Камери - одна із сильних сторін Zenfone 4 Max. Модулів два штуки, 13 МП і 5 МП. Перший - основний, другий - телефото, є широкий кут і підтримка режиму супер-розширення аж до 52 МП. Фронтальна камера 8 МП без автофокуса з кутом огляду 80 градусів, є підтримка HDR.
Приємною особливістю моделі є сканер відбитків пальців на передній панелі, акумулятор ємністю 5000 мАг з підтримкою можливості зарядки інших пристроїв. Швидка зарядка теж є (безіменна, 2А), але працює слабо - повний заряд стандартним ЗУ набирається за 4 години. В цілому, Asus Zenfone 4 Max є цікавим брендовим бюджетником, який задовольнить потреби невибагливого покупця.
Huawei Honor 9 Lite
Один з найдоступніших представників лінійки Honor, "Дев'ятка Лайт" оснащена дисплеєм з нестандартною діагоналлю 5.65 дюйма, розширенням 2160x1080 пікселів, має відмінний показник PPI - 427, і округлене 2.5D скло. Співвідношення екрану до корпусу - 76%, а ось до діагоналі користувачеві доведеться звикати.
Працює смартфон на власній розробці Huawei - восьмиядерною системі на чіпі HiSilicon Kirin 659 з частотами аж до 2.36 ГГц і відеоприскорювачем Mali-T830 MP2. Оперативної пам'яті 3 ГБ, постійної - 32 ГБ, підтримка карт пам'яті є за рахунок поєднаного слота в лотку для SIM-карт. У AnTuTu смартфон набирає 87998 очок.
І фронтальна, і тилова камера пристрою двухмодульні. Основний модуль тилової на 13 МП, модуль для визначення глибини - на 2 МП. Апаратура f / 2.2, є підтримка ефекту боке і фазовий автофокус. Фронтальна камера має такий же набір сенсорів, але апертуру f / 2.0. Спалаху теж немає.
Сканер відбитків пальців є і розташований позаду, акумулятор має ємність 3000 мАг, є підтримка NFC. Працює смартфон на Android 8.0 з фірмовою оболонкою EMUI 8.0. В цілому, для любителів Huawei модель Honor 9 Lite буде відмінним і, що найважливіше - недорогим варіантом.
Nokia 6 2018
Оновлена модель Nokia 6 (2018) року була презентована не так давно і є досить привабливим варіантом для скромного бюджету. Він оснащений IPS-дисплеєм з роздільною здатністю 1920x1080 пікселів, 2.5D склом і захистом Gorilla Glass. Співвідношення дисплея до корпусу - цілком прийнятні 73%. Відзначаємо привабливу мідну окантовку уздовж рамки, що надає смартфону преміальну зовнішність.
За потужності смартфона відповідає система на чіпі Qualcomm Snapdragon 630 з вісьмома ядрами, що працюють на частоті до 2.2 ГГц, а також відеоядром Adreno 508. Оперативної пам'яті 3 ГБ, постійної - 32 ГБ. Її можна розширити за рахунок карти пам'яті, під яку виділено окремий слот на додачу до двох слотів під nanoSIM. За рахунок свіжого процесора в AnTuTu модель набирає 90918 очок.
Основна камера у Nokia 6 (2018) має 16-мегапіксельний модуль з фазовим автофокусом, світлосилою f / 2.0 і подвійним LED-спалахом. А ось підтримки оптичного зуму або ефекту боке немає, оскільки модуль всього один. Цікавими є режими авто-HDR і подвійний знімок, коли і основна, і 8-мегапіксельна фронтальна камери працюють одночасно. Підтримка зйомки відео 4К 30 FPS є.
Працює пристрій на чистому Android 8.1 Oreo і входить в програму Android One, тому буде отримувати оновлення в ряді перших. Крім іншого є підтримка NFC, а роз'єм для зарядки - USB Type-C. Акумулятор смартфона має ємність 3000 мАг, швидкої зарядки немає. В цілому, для любителів стокового Android це відмінна за свої гроші модель.
Xiaomi Redmi Note 5
Модель Note 5 - поповнення популярної бюджетної лінійки Xiaomi. Смартфон оснащений заокругленим по краях IPS-екраном діагоналлю 5,99 дюйма з роздільною здатністю 2160x1080 пікселів, за рахунок чого в руках він відчувається, як смартфон з діагоналлю екрана 5,5 дюйма, і більш зручний в користуванні для деяких споживачів.
В ролі системи на чіпі виступає восьміядерний Qualcomm Snapdragon 636 з ядрами Kryo 260 і відеоядром Adreno 509. У смартфона 4 ГБ ОЗП і 64 ГБ ПЗП, є також версія Xiaomi Redmi Note 5 Pro 64GB від 6 999 до 8 388 грн. з 3 ГБ оперативної пам'яті і 32 ГБ ПЗУ, але й коштує вона на $ 40 дешевше. Начинки ж Pro-версії вистачає, щоб заробити в AnTuTu вражаючі 115629 очок продуктивності.
Смартфон оснащується двома модулями основної камери. Перший з роздільною здатністю 12 МП має світлосилу f / 2.2, другий має дозвіл 5 МП, апертуру f / 2.0 і забезпечує глибину знімка. Плюс - поліпшення знімка силами штучного інтелекту, на зразок автоматичного підбору сцени, а також цілком флагманський розмір пікселя, цілих 1.4 мкм. Фронтальна камера має розширення 20 МП і апертуру f / 2.2.
Працює Redmi Note 5 Pro на Android 7.1 з фірмовою оптимізованою оболонкою MIUI 9.5, і оснащується, крім іншого, ІК-портом для управління побутовою технікою. Сканер відбитків пальців також є, а ємність акумулятора, традиційно для лінійки Redmi, становить 4000 мАг, плюс - підтримка швидкої зарядки Quick Charge 2.0.