Через постійне вимкнення електроенергії можемо не одразу відповісти на дзвінок, але обов`язково Вам перетелефонуємо
Або напишіть нам у месенджери: Telegram Viber

Наши контакты

Графік роботиПрийом замовлень Пн.-Сб.:09:00-21:00

Як вибрати смартфон у 2020 році?

Смартфони тільки зовні здаються схожими, актуальні моделі разюче відрізняються між собою. Розкид ціни можна пояснити впровадженими технологіями та орієнтацією на ті чи інші завдання. Ми розповімо, як обрати смартфон у 2020 році в залежності від сценаріїв його використання.

kak-vybrat-smartphone-v-2020-1

Зовнішній вигляд і форм-фактор

Переважну більшість смартфонів виготовлено в форм-факторі моноблоків з сенсорним екраном практично у всю лицьову панель. Однак виробники пропонують і більш екстравагантні моделі, наприклад, слайдер від Xiaomi, який поєднує в собі практичність моноблока та зручність висувного механізму.

Діагоналі сучасних гаджетів більше орієнтовані на споживання контенту, ніж безпосередньо на дзвінки. Розміри екрану дозволяють комфортно листуватися, читати або дивитися відео. А зручність транспортування та утримання виражена в товщині корпусу, менш ніж сантиметр, тому тримати його в руці буде легко кожному.

kak-vybrat-smartphone-v-2020-2

Вибір операційної системи та виробника

Сьогодні на ринку портативних пристроїв конкурують Android та iOS. Кожна з них має переваги та недоліки, дискусії про них ведуться вже багато років на просторах мережі.

Android – більш гнучка операційна система з безліччю налаштувань і можливостей, яку вважають за краще любителі кастомізації. Вона також характеризується великою кількістю безкоштовного ПЗ. До переваг системи можна віднести можливість та відносну легкість «злому» апарату для встановлення потрібної прошивки або розширення функціоналу гаджета.

Програмний продукт Apple, iOS, більш обмежений в питаннях адаптації під потреби користувача. Асортимент безкоштовного програмного забезпечення дещо менше, ніж у Android, проте, віддавши перевагу «закритій» операційній системі, покупець може розраховувати на багаторічну підтримку оновлень, потужну систему безпеки та відсутність збоїв у роботі. iPhone стане відмінним вибором для вимогливого користувача, який шукає простоту та функціональність і не хоче морочитися з налаштуваннями.

Важливо, що продукти Apple належать до верхнього цінового діапазону, в той час як Андроід-пристрої представлені у всіх сегментах.

kak-vybrat-smartphone-v-2020-3

«Залізо» – визначаємо необхідну потужність

Продуктивність, атож і вартість смартфона, залежить від тих завдань, які будуть на нього покладені. Найбільш складними для смарт гаджета є вимогливі графічні програми та ігри. Геймерам і користувачам фото- чи відеоредакторів підійдуть флагманські моделі з продуктивними комплектуючими від ключових виробників: Apple A-серії, Exynos, Qualcomm, Kirin, рідше MediaTek.

Флагманські процесори протягом багатьох років працюють бездоганно, на момент презентації такі чіпи мають найпрогресивніші характеристики. Саме тому рішення придбати флагман минулих років може бути вигіднішим, ніж вибір середньобюджетного смартфона актуальної лінійки.

При цьому кількість ядер не свідчить про продуктивність: варто звертати увагу на тактову частоту процесора (що більше число, то краще) і на техпроцес (що менше, то краще). Сучасні процесори можуть сягати 7-нм техпроцесу, тобто, забезпечувати мінімальне енергоспоживання і вражаючу швидкість роботи.

Вимогливість до ресурсів з боку операційної системи та додатків зобов'язує виробників піклуватися про обсяг оперативної пам'яті. Цей параметр дуже важливий для швидкості та плавності інтерфейсу смартфона. Менш ніж 3 ГБ ОЗП буде недостатньо для комфортної роботи з гаджетом. Що більший запас оперативки, то довше апарат збереже свою актуальність. Моделі на 12 і навіть більше гігабайт – відмінний вибір для ігромана чи користувача, який не планує змінювати пристрій через 1,5-2 роки.

kak-vybrat-smartphone-v-2020-4

Оптимальний обсяг пам'яті та підтримка зовнішніх накопичувачів

Модулі внутрішньої пам'яті в телефонах відрізняються обсягом та швидкістю читання/запису. В середньому і преміальному секторі встановлені швидкісні модулі, які суттєво випереджають зовнішні носії, тому доцільніше використовувати саме їх для зберігання даних. З огляду на те, що додатки з кожним роком вимагають більше простору на диску, буде вигідно купити смартфон з великим об'ємом пам'яті.

Далеко не весь простір на диску доступний покупцеві для зберігання контенту. Купуючи смартфон на 16 ГБ пам'яті, можна розраховувати на 8, з 32 можна використовувати лише 25, а версія на 64 ГБ подарує покупцеві близько 55 ГБ простору. Місце, що залишилося на диску, зайняте операційною системою.

Виручить підтримка карт пам'яті, але навіть швидкісний зовнішній носій не забезпечить тієї швидкості запису, передачі та відтворення даних, яку дає внутрішній накопичувач. Особливо різниця буде помітна на «важкому» контенті – відео у високій роздільній здатності або робота в складних програмах.

Нові, а особливо флагманські моделі, випускають з пам'яттю на 256, 512 ГБ і більше, тому актуальність карт пам'яті поступово сходить нанівець. А багато виробників взагалі відмовилися від їхньої підтримки, щоб гарантувати високу швидкість роботи своїх пристроїв.

kak-vybrat-smartphone-v-2020-5

Відмінності в дисплеях: розбираємо роздільну здатність, тип матриці, діагональ

Компактних смартфонів вже практично немає на ринку. До невеликих апаратів відносять моделі з діагоналлю від 5,5 дюйма. Середні розміри екрану становлять 6,2-6,4 дюйма, а верхня межа поки зафіксована на 7 дюймах.

Щоб зображення на дисплеї виглядало цілісним і не розпадалося на пікселі, важливо об'єктивно оцінювати його роздільну здатність. Мінімально прийнятним буде HD, стандартом якості визнано FullHD і вище. Чим більше пікселів поміститься на 1 дюймі, тим вони менше і картинка краще. При цьому висока роздільна здатність впливає на енергоспоживання, тому важливо обрати золоту середину між якістю екрану і навантаженням на акумулятор.

Дисплеї смартфонів, доступних до придбання у 2020 році, базуються на одній з трьох технологій: TFT, IPS, OLED. Перша – ознака бюджетного сегмента, її відрізняє невисока яскравість і обмежені кути огляду. IPS застосовується в середньому та верхньому ціновому сегменті – такі матриці мають широкий кут огляду, достатній запас яскравості та характеризуються реалістичною передачею кольору. OLED – найбільш насичена і енергоефективна матриця. Користувачеві забезпечені яскраві кольори зображення, ідеальна передача чорного відтінку і збалансоване енергоспоживання.

kak-vybrat-smartphone-v-2020-6

А що з камерою: вибір об'єктивів і роздільної здатності

Камера – один з найважливіших факторів при виборі смартфона. Крім горезвісних мегапікселів мають значення застосовані технології, ефективність оптимізації та інші параметри. При цьому моделей із роздільною здатністю менш ніж 13 мегапікселів з кожним роком стає дедалі менше.

Тренд на кілька основних камер прийшов і в найбюджетніші рішення – вони сьогодні мають по 2-3 модулі. Кожен з об’єктивів орієнтований на різні типи зйомки: портретну, пейзажну, макрозйомку і зумування. Чим більше в камері різноманітних модулів, тим вона більш універсальна.

Для запису динамічного контенту варто віддати перевагу смартфонові, який вміє писати відео в роздільній здатності 4К.

Фронтальна камера здатна транслювати зображення під час відеозв’язку починаючи з роздільної здатності в 0,3 мегапікселя, а ось для шанувальників селфі створені телефони з фронтальними об'єктивами на 13, 20, 25 мегапікселів. Вбудовані додатки камери містять в собі безліч фільтрів та налаштувань, щоб створювати художній стильний контент.

kak-vybrat-smartphone-v-2020-7

Стандарти зв'язку і кількість SIM-карт

Більшість смартфонів орієнтовані на роботу з двома картами мобільних операторів, маючи при цьому один радіомодуль. Тобто, спілкуючись по одній з карт, приймати виклик на іншу не вдасться, але для користувачів декількох операторів таке рішення буде комфортним. Пристрій дозволяє обрати пріоритетну карту для різних завдань: підключення до мережі, дзвінків або повідомлень.

Всі актуальні смартфони працюють в мережах 3G, цей інтерфейс передачі даних розрахований на перегляд потокового відео, серфінг, відеозв'язок. Актуальний стандарт 4G забезпечує ще вищу швидкість передачі даних, яка знадобиться при завантаженні об'ємних файлів.

Мережі п'ятого покоління тільки розвиваються на світовому ринку. Смартфон з підтримкою цього модуля доречний для тих, хто користується гаджетами більш ніж два роки, – приблизно стільки часу знадобиться, щоб 5G знайшов популярність в Україні.

kak-vybrat-smartphone-v-2020-8

Поради з оцінки акумулятора: енергоспоживання, швидка зарядка, місткість

Для користувачів, які прагнуть автономності, акумулятор з місткістю менш ніж 4000 мАг не буде вигідний. Попри вбудовані режими заощадження енергії, активна експлуатація телефону протягом дня гарантовано розрядить його до настання сутінків. Багато активних юзерів знайшли вихід із ситуації в зовнішньому акумуляторі. Пристрої, орієнтовані на екстремальне використання, можуть оснащуватися батареєю на 6000 мАг або більше.

Технології швидкої зарядки реалізовані практично всіма виробниками смартфонів. Вони мають різну назву, але схожий принцип дії. Такий гаджет в середньому за півгодини зарядки отримує до 60% енергії, після чого процес накопичення сповільнюється.

Бездротова зарядка – конкурентна перевага скляних смартфонів. Завдяки тильній панелі зі скла можна заряджати акумулятор, розмістивши телефон на індукційному зарядному пристрої. При цьому власник втрачає перевагу в швидкості поповнення енергії, але набуває її в безпеці та зручності такого способу живлення.

kak-vybrat-smartphone-v-2020-9

Купівля смартфона – відповідальний крок, тому не радимо поспішати з рішенням. Придивіться до декількох моделей, порівняйте їх сильні та слабкі сторони. Обрати ідеальний гаджет нескладно, а купити в інтернет магазині All-ok ще й вигідно.

Вгору