Наши контакты

Графік роботиПрийом замовлень Пн.-Нд.:09:00-21:00    Видача замовлень Пн-Пт:11:00-21:00

Ступінь захисту IP67 і IP68: розшифровка

Що таке ступінь захисту IP67 або IP68

Існує система класифікацій, що забеспечує захист корпусу електрообладнання. Ця система називається Ingress Protection Rating, скорочено - IP. Система ІР стандартизована міжнародним стандартом IEC 60529.

ІР визначає, який рівень захисту від проникнення може забеспечувати корпус пристрою. При цьому ступінь захисту визначається двома цифрами, після літер "ІР". Перша - це ступінь захисту від проникнення твердих предметів, а друга - від попадання вологи. При цьому одна з цифр може бути відсутня, в такому випадку, замість неї, вказується літера "Х".

Крім цього ступінь захисту може містити додаткові літери. Наприклад, літера "А" означає, що корпус пристрою забеспечує захист від дотику тильною стороню руки до небезпечних частих пристрою, літера "В" - захист від дотику пальцем, "С" - інструментами, "D" - проволокою. 

galaxy-s7-water-resistant

Розшифровка ступенів захисту

Для того, щоб було зрозуміліше, що саме означає кожен ступінь захисту в стандарті ІР, ми дамо докладну розшифровку. Почнемо з першої цифри, що відповідає за захист від проникнення всередину корпусу твердих предметів. 

Ступінь захистуДіаметр твердих предметів, від яких забеспечується захистЗахист від проникнення
0Без захисту, всередину корпусу можуть проникнути будь-які об'єкти. 
1≥ 50 ммЗахист від проникнення великих предметів. Наприклад, частин тіла, рук, інше.
2≥ 12,5 ммЗахист від проникнення об'єктів середнього розміру. Наприклад, пальців, крупних інструментів. 
3≥ 2,5 ммЗахист від проникнення маленьких предметів. Інструменти, кабелі. 
4≥ 1 ммЗащита от проникновения очень мелких объектов. Например, проводов, болтов, мелких инструментов. Захист від проникнення дуже маленьких предметів. Дроти, болти, маленькі інструменти. 
5ПилозахищеніЗахист від мікрочастинок і пилу. При цьому невелика кількість пилу може потрапляти всередину пристрою. Забеспечується надійний захист від контакту з інструментами, людиною.
6ПилонепроникніПовний захист від пилу, інструментів, людини. 

Далі розшифруємо другу цифру в стандарті ІР. Вона забеспечує захист від потрапляння в корпус води та вологи.
 
Ступінь захистуВзаємодія з водою та вологою. Захист від проникнення
0Без зхисту. 
1Вертикальні крапліЗахист від вертикальних крапель води. Вода, що вертикально капає на пристрій, не повинна потрапляти всередину корпусу та порушувати роботу пристрою. 
2Вертикальні краплі під кутом до 15°Захист від вертикальних крапель води при відхиленні від корпусу під кутом до 15 градусів.
3Падаючі бризкиЗахист від дощу та крапель, що падають на пристрій вертикально або під кутом до 60 градусів. 
4БризкиЗахист від крапель води, що падають на пристрій під будь-яким кутом. 
5Потік Захист від потоку води, під будь-яким кутом. 
6Морськи хвиліЗахист від сильних водяних струменів та хвиль. 
7Короткочасне занурення на глибину до 1м Захист від води при короткочасному зануренні у воду. Не передбачає  постійну роботу у воді. 
8Занурення у воду на глибину більше 1 м, та до 30 хв.Захист від води при короткочасному зануренні у воду. Пристрій може працювати під водою до 30 хв. 
9Вода високої температури Захист від води, при високотемпературному митті та під тиском. 

 

Ступінь захисту смартфонів

 
Щодо ступенів захисту, що використовуються виробниками смартфонів, то тут налічується захист від ІР54 до максимальних - ІР68. 

 

Вгору